Kurumsal

Hakkımızda

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde toplam 5000 m² açık, 1250 m² kapalı alanda günlük 50 ton süt işleme kapasitesi olan üretim tesisimizde kapalı sistem, katkısız ve doğal peynir, tereyağ, kaymak ve diğer süt ürünlerinin üretimini yapmaktayız. Önceliğimiz; katkısız ve kaliteli, Türk Gıda Kodeksine, yasal standartlara ve müşteri taleplerine uygun üretim yapmaktayız. Bunun için ürünlerimizin kalitesini ve güvenliğin sürekli iyileştirmeyi, çağın gerektirdiği teknoloji ile temiz üretim yapmayı hedeflemekteyiz. 

Süt geçmiş çağlardan beri insanoğlunun doğumundan ölümüne kadarki süreçte çok önemli bir protein ve besin kaynağıdır. İnsan bebeklikten erişkinliğe kadar gelişmesini ve büyümesini süte borçluyken, erişkinlik ve yaşlılık döneminde de kemik kitlesini korumak için içerdiği yoğun kalsiyum miktarından dolayı süte ihtiyaç duyarlar. 

Kuruluşumuz; sağlıklı nesillerin beslenmeleri için gerekli besin kaynaklarının en önemlisi olan sütün içerdiği vitamin, mineral ve proteinlerin doğal yapısını bozmdan tüm zararlı mikroorGanizmalardan arındırarak; peynir, tereyağ, lor peynir, yoğurt ve krema halinde sizlere sunmaktadır.